E-Crane

E-Crane Worldwide

Grupa E-Crane Worldwide składa się z następujących firm:

1. Indusign NV – Centrala Grupy, z siedzibą w Adegem, Belgia.

Oferuje szeroką paletę usług w zakresie prac projektowych i dostawie maszyn.
Została założona na bazie firm Sobemai NV i Sobecon SA w 1990 roku, jako pracowania projektowa dla projektowania maszyn dla potrzeb różnych gałęzi przemysłu ciężkiego. Aktualnie Indusign NV projektuje i produkuje kompletne maszyny, montuje je, zapewnia obsługę serwisową oraz szkolenie. Indusign NV jest nowoczesnym zakładem produkcyjnym dysponującym doświadczoną kadrą inżynierską.
Elastyczność małej stosunkowo firmy zapewnia szybkie reagowanie na konieczność wprowadzania zmian wynikających ze specyfiki projektu, wysoką jakość i krótkie terminy dostawy.
Od kilkudziesięciu lat zakres produkcji Indusign NV jest stale modyfikowany i rozszerzany, a sprzedaż wspomagana przez ogólnoświatową sieć przedstawicielstw i serwisu.
Modułowa konstrukcja maszyn pozwala na wprowadzanie zmian konstrukcyjnych, w celu jak najlepszego ich dopasowania do specyficznych wymagań klienta.

2. E-Crane International USA (ECI-USA) – firma założona przez Indusign NV (100% udziałów) w Galion, Ohio, USA do obsługi rynku amerykańskiego.

Jest to firma całkowicie skoncentrowana na żurawiach E-Crane.
Zajmuje się opracowywaniem projektów, sprzedażą maszyn i części zamiennych, marketingiem, produkcją komponentów oraz obsługą serwisową na rynkach Ameryki Północnej i Południowej.

3. E-Crane International Europe BV (ECI-EUR BV) – jest najnowszą częścią grupy działającą na rynkach europejskich.

ECI-EUR BV (dawniej znana jako EMTI BV – Equipment & Machinery Technology International BV) została założona w 1991 roku z siedzibą w Oud Gastel, Holandia leżącym między dwoma portami Rotterdamem i Antwerpią.
Główna działalność ECI-EUR BV to sprzedaż, obsługa serwisowa i wykonywanie napraw żurawi E-Crane przeznaczonych do przeładunku, magazynowania i składowania materiałów sypkich w portach, złomowniach itp. Dostarcza również szeroki asortyment chwytaków i zbloczy do żurawi E-Crane i wszystkich innych typów maszyn.

 

Aktualnie firma E-Crane całość konstrukcji spawanych produkowanych przez siebie żurawi wykonuje w swojej fabryce E-Tower Famaba Głogów w Polsce.

Główne zalety  żurawi E-Crane to:

  • Żurawie E-Crane są maszynami zrównoważonymi specjalnie przeznaczonymi do przeładunku towarów masowych i złomu.
  • System balansowania ciężarów został opatentowany pod nazwą „Equilibrium”. Dzięki temu systemowi żuraw posiada zbliżone parametry udźwigowe zarówno na małym promieniu pracy jak i na maksymalnym.
  • Z uwagi na prostą konstrukcję żurawie E-Crane odznaczają się dużą trwałością i ekstremalnie niskimi kosztami eksploatacji.
  • Są to żurawie bezlinowe, całkowicie hydrauliczne. Materiał przenoszony jest przez różnego rodzaju chwytaki: dwu- i wielo-łupinowe, które mocowane są bezpośrednio do końcówki ramienia. Dzięki temu możliwy jest nacisk chwytaka na materiał, co ułatwia jego napełnianie zapewniając optymalną wydajność.

Żurawie E-Crane są również montowane na barkach i stosowane do prac związanych z pogłębianiem torów wodnych. 

E-Crane oferuje indywidualne podejście do każdego klienta, każdy żuraw projektowany jest pod specyficzne wymagania występujące na terenie zakładu przyszłego użytkownika. Maszyny mogą być wyposażone zarówno w silniki elektryczne jak i spalinowe. E-Crane w swych maszynach używa wyłącznie komponentów znanych producentów, co również znacznie ułatwia obsługę serwisową tych maszyn.